| Doar eu_8334 a întrebat:

Buna!

Vreau sa-mi cumpar un antivirus original, insa nu stiu pe care sa-l cumpar.
Intrebarile ar fi:
1. Ce antivirus folositi?
2. Ce antivirus imi recomandati sa cumpar?

Multumesc:*

O zi buna!

Răspuns Câştigător
| waLken a răspuns:

Intradevar PANDA antivirus este foarte bun trebuie licentiat panda antivirus 2009 - 2010 desigur ~ in cele din urma toate sunt bune incepand cu nod32, avast, avira, kaspersky2010! au aparut si cele mai vechi dar cu un update exemplu norton BitDefender (dupa parerea mea sunt slabe ) Incearca sa iti cumperi un kaspersky daca vrei protectie buna (si daca ai un calc bun 2-3 GB RAM ) pentru ca mananca ceva ) apoi avira este destul de bun cerinte 1-2 GB ram in rest eu folosesc kaspersky din 2004 am toate cumparat toate versiunile sunt foarte multumit de el In rest Mai multa grija de calculator!

17 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Daca vrei ceva care sa nu iti manace multa memorie si aproape unul dintre cele mai bune atunci foloseste Avast-ul care e si gratuit, daca chiar vrei un antivirus cu detectie mare si stii ca esti maniac(a) dupa download, porneturi si alte rahaturi atunci Symantec Norton Antivirus dar din pacate e cu bani.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu am BitDefender cumpărat şi sunt mulţumit de el.

| sti a răspuns:

Dacă vrei sa cumperi iți recomand NOD32 - îl poți încerca aici: www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=33&lid=2271

| ExpertHost a răspuns:

Din proprie experienta, iti recomand AVAST (avast.com). Este si in variante gratuita si sincer, de cativa ani de cand il folosesc, nu ma gasit niciun alt antivirus care sa ma faca sa il scot.
Cu NOD32 am patit-o rau cand nu mi-a detectat un virus si a trebuit sa reinstalez windows iar cand am scanat fisierul respectiv cu Avast, l-a 'simtit'.
Si Avira are slabiciunile lui dar este bine cotat totusi.
Norton site atack - Avast face foarte bine acelasi lucru dar in schimb fata de Norton nu are modulul firewall care poate creea probleme (am patit-o prin 2002 cand mi-a stricat conexiunea la internet) si nu mananca atata RAM ca restul.
BitDefender? Doar sa ai calculator bun si nervi, la cat de mult ingreuneaza sistemul. Inutil.

| cby a răspuns:

Am folosit BiTDefender 2009 de care am fost multumit, iar acum folosesc Kaspersky Internet Security 2010. Oricum este bine sa cumperi o licenta decit sa folosesti o solutie gratuita. Te sfatuiesc sa te indrepti spre solutii complete gen internet suite, internet security care te apara de mai multe malware si nu doar de virusi.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna,
eu folosesc '' Panda antivirus '' si a mers foarte bine, nu am avut probleme cu acest antivirus. happy Eu ti l-as recomanda happy, daca nu iti place bine, eu doar ti-am zishappy + nu cred ca e ste scumphappy
succes

| kevincosty a răspuns:

Pt mine cel mai bun antivirus este norton 2010 deoarece te protejeaza impotriva "Site attack" si in plus are un firewall mult mai bun decat Windows.In plus nu trebuie decat sa-l instalezi si el ruleaza singur fara sa iti dai seama si nu tren¡buie sa ai grija de nimic la el.

| supermdmario a răspuns:

Norton antivirus. e cel mai bun

| wert a răspuns:

Cel mai bun antivirus, pe care l-am avut pana acum, ii avast professional, si nu l-am platit, ii kracuit... cel mai bun si nici nu consuma multe resurse

| mysteryo_3033 a răspuns:

Nod 32 este cel mai folosit...deci cumparati nod 32...si in plus nu gasesti pe piata altele (la vanzare ma refer)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar PANDA antivirus este foarte bun trebuie licentiat panda antivurs 2009 - 2010 desigur ~ In cele din urma toate sunt bune incepand cu NOD32, Avast, Avira Kaspersky2010! au aparut si cele mai vechi dar cu un update exemplu norton BitDefender (dupa parerea mea sunt slabe ) Incearca sa iti cumperi un kaspersky daca vrei protectie buna (si daca ai un calc bun 2-3 GB RAM ) pentru ca mananca ceva ) apoi avira este destul de bun cerinte 1-2 GB ram in rest eu folosesc kaspersky din 2004 am toate cumparat toate versiunile sunt foarte multumit de el In rest Mai multa grija de calc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun antivirus esti tu.
adica: poti sa ai orice antivirus ca nu are cum sa depisteze toate amenintarile. Daca ai grija pe ce siteuri intri si ce programe instalezi nu o sa ai probleme chiar daca folosesti si programe free, gen bitdefender, avira, avast, avg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kaspersky este cel mai bun dupa parerea mea / pret-performanta

http://forum.chip.ro/showthread.php?p=961730#post961730

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un antivirus nou am de vanzare un bitDefender internet security 2011 NOU, original (pentru 3 calculatoare). 120lei. daniel_job2010@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vand Norton Antivirus 2010 la super oferta: 90 RON
e-mail: vasilacheraluk @ yahoo. com

| mm_2126 a răspuns:

Eu am NOD32 si este f bun, nu am avut probleme cu el.
te sfatuiesc sa NU il download-ezi de pe net, ci sa il cumperi pentru ca nu sunt bune versiunile de pe net, si nici nu au licenta

| Andrutza10 a răspuns:

Pai ti-l recomand pe al meu Avirahappy