| ovidiu246 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un PC pentru gaming si am gasit unul pe OLX care vine inclus si cu Oculus Rift DK2. Vreau sa stiu daca e ok pretul, daca merita.

Specificatiile sunt urmatoarele:
- Procesor: Intel Skylake Core i5 6400 2. 70GHz
- Placa de baza: MSI H110M PRO-D
- RAM: Memorie Crucial 8GB DDR4 2133MHz CL15
- Placa video: MSI GeForce GTX 970 4GB GDDR5 256bit
- HDD: Seagate Desktop HDD 1TB 7200RPM 64MB SATA-III
- Sursa: Sirtec - High Power HPQ-500BR-H12S, 80+ Bronze, 500W
- Carcasa: Zalman Z3 Plus
- Casti: Audiotehnica ATH-AVC500
- Monitor: Monitor LED IPS LG 27" Wide Full HD, 5ms, VGA, DVI, HDMI
- Gamepad: Spartacus (ahizitionat acum 2 saptamani)
- Oculus Rift DK2

Pretul e de 5000 de lei. Ce ziceti, e ok?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu! Eu n-as avea incredere intr-un pc de la un oarecare. Poate fi cu defectiuni. Daca este de la o firma este altceva. Mai bine iei unul din magazine online si-l faci cum vrei tu. Nu cred ca ajungi la 5.000 lei!

| ovidiu246 explică (pentru Salontanul):

PC-ul e al unei cunostinte, stiu sigur ca nu are defectiuni.

| Salontanul a răspuns (pentru ovidiu246):

Corect, dar tocmeste-te. Vorba lui peperonies, mai redu din pret.

| RAY a răspuns:

Mai adaugi un ssd si e perfect, da merita banii astia

| peperonies a răspuns:

4500 da-i.