| noname001 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar un telefon nou dar nu stiu care e diferenta dintre nokia 5228 si nokia 5230... e o diferenta de pret de 100 ron dar eu vreau neaparat in telefon cu ecran din acela pe care il intorci si se intoarce si imaginea(vreau sa aiba tastatura qwerty).

Răspuns Câştigător
| KidOoNh a răspuns:

Poi diferenta e ca Nokia 5228 are touhc screem dar nu este intodeauna touch screem-ul pentru ca daca iti spargi ecranu poti sati arunci telefonul la gunoi sau daca se blocheaza la fel la gunoi dar Nokia 5230 este mult mai bun iti spun ca eu am si stiu cai super si am avut 5228 dar mi s-a blocat touch screem-ul si sa vezi la 5230(e ala expressmusic) sa vezi se aud piesele super cool.Numai bine funda?

5 răspunsuri:
| mika a răspuns:

Nokia 5528: Tip ecran: TFT Touchscreen Rezistiv, 16 Milioane Culori
Rezolutie ecran: 360 x 640 pixeli, 3. 2 inch
Card: microSD, pana la 16GB
Memorie interna: 70 MB, 128 MB RAM, Procesor ARM 11 434 MHz
Sistem Operare: Symbian OS v9. 4, Series 60 rel. 5
GPS Incorporat: NU
Mesagerie: SMS, MMS, Email, IM
Browser: WAP 2. 0/xHTML, HTML, RSS feeds
Camera: 2 MP, 1600x1200 pixeli, video 640x360@30 fps
Blitz: NU
Radio: DA, Stereo cu RDS
Culoare: Negru
Tip baterie: Li-Ion 1320 mAh (BL-5J)
Timp stand-by: 432 h
Timp convorbire: 7 h pret 549 lei!

Nokia 5230:ip ecran: TFT Touchscreen Rezistiv, 16 Milioane Culori
Rezolutie ecran: 360 x 640 pixeli, 3. 2 inch
Card: microSD, pana la 16GB
Memorie interna: 70 MB storage, Procesor ARM 11 434 MHz
Sistem Operare: Symbian OS v9. 4, Series 60 rel. 5
GPS Incorporat: DA, cu functie A-GPS si Nokia Maps 2. 0 Touch
Mesagerie: SMS, MMS, Email, IM
Browser: WAP 2. 0/xHTML, HTML, RSS feeds
Camera: 2 MP, 1600x1200 pixeli, video VGA@30fps
Blitz: NU
Radio: DA, Stereo cu RDS
Culoare: Negru
Tip baterie: Li-Ion 1320 mAh(BL-5J)
Timp stand-by: 432 h (2G) / 432 h (3G)
Timp convorbire: 7 h (2G) / 4 h 30 min (3G)
pret :609 lei!

| 1ydy4 a răspuns:

Hey
eu am 588
si este gen telefoanele alea... numai ca al meu este music express...
nu este mare scofala, o sa te plictisesti repede de el! happy
nu este mare diferenta dintre telefoane.

| noname001 explică:

Va rog eu raspundeti...sa stiti ca sunt nou! am nevoie urgent de un telefon nou

| noname001 explică:

Eu am inteles de la colegi ca 5230 e de 2 feluri: expres music si clasic
ala clasic e mai ieftin

| Andreyu11 a răspuns:

Hai sa-ti explic.Nokia 5228 e la fel ca 5230, dar nu are 3G si nici GPS.In asta consta diferenta de pret.Si apropo:5230 nu e expressmusic! Ca eu am 5230, din august si merge perfect, dar o sa il schimb cu un NOKIA N8! Bafta!