| Aron01 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o placa video, un gtx 1060, dar au cam "explodat" preturile... Ma tot uit pe PCGarage de aproximativ o luna. Ce sa fac, sa mai astept o luna sau sa iau un gtx 1050 ti?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Sau poți opta spre una second cu performanțe similare, asta dacă nu-ți permiți una nouă. Nici GTX-ul 1050Ti nu e rău.

| Aron01 explică (pentru DeyCj):

Nu-mi cumpăr second-hand, nu am încredere. Dar multumesc de răspuns. Am gasit una pe Altex cu 1300 de lei. Am dat deja comanda laughing

| DeyCj a răspuns (pentru Aron01):

De ce nu, Eu am cumpărat un Quadro 5000 SH, i-am făcut revizia și de un an și ceva lucră ca nouă la procesare AV, virtualizare software, și randări grafice.E drept că am cumpărat-o de la un magazin, mi-a dat garație 12 luni, și posibilitate de retur.

3 răspunsuri:
| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Eu zic sa o iei.e super buna. Eu am gtx 1050 cea simpla cu 2 gb si joc orice joc pe medium-high si 1080 p. In afara de Assassin s Creed Origins care e un joc pe langa ca e prost optimizat e si repetitiv. In fine, parerea mea e sa iti iei TI-ul.