| paulionescu25 a întrebat:

vreau sa schimb touchscreen-ul unui telefon dar problema e ca nu stiu cu ce sa-l lipesc pe urma. trebuie dat jos de pe carcasa lui si inlocuit cu unu nou. aveti vreo idee cu ce trebuie lipit. cu super glue sau picatura mai mult ca precis nu e bine. happy funda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu @George1985 du-te la un specialist, risti sa strici cu totul telefonul... daca ai deja touchscreen-ul cel nou cumparat atunci nu cred ca o sa te coste multi bani.

| George1985 a răspuns:

Parerea mea e sa nu te bagi la astfel de operatii.e destul de complicat.te sfatuiesc sa te duci la cineva specializat in asa ceva.

| AndreeaGD a răspuns:

Ar trebuii sa te duci la cineva care este specializat in aceasta meserie. Nu costa foarte mult daca ai tu piesa ( touch screen-ul ). Daca folosesti super glue este posibil sa se intinda si sa se faca ecranul alb cand se usuca. + ca, cand vorbesti mai mult timp la telefon se incalzeste ecranul si este posibil sa cada.
Fundaa? puppy dog eyes