| Anonima0PLM a întrebat:

vreau si eu sa-mi cumpar un router wireless dar nu stiu ce trebuie sa am! Eu am crezut ca unrouter wireless nu trebuie sa mai ai conexiune la internet, doar acel cablu pe care l-am avut si il bagam in calculator pentru a a ve internet, eu credem ca daca imi voi scoate internetul nu va fi o problema!

4 răspunsuri:
| SpecialistIT a răspuns:

Iti recomand sa iei DIR-615, cel mai bun raport pret/performanta de la Mediadot: http://www.mediadot.ro/routere-wireless/router-wireless-d-link-dir-615

Bafta!

| Mamboo a răspuns:

Nu,in nici un caz, routerul este un dispozitiv la care poti conecta mai multe laptopuri de la reteaua principala (adica cablul de care spuneai tu )atat si pc-uri, dar si aici iti trebuie un cablu din router la pc..pe asta o sa-l primesti la pachet cu el cand il cumperi ..Iti repet mai direct, trebuie sa ai neaparat cablul fara el nu ai internet, poti sa ai 1000 de routere, pentru mai multe detalii documenteaza-te si tu la magazinul de unde o sa-l cumperi. sper ca te-am ajutat! o seara placuta

| DjDkill a răspuns:

Sunt 3 cabluri, unu in care il introduci pe cel vechi, unul la priza, unul in calculator, calculatorul nu va avea wireless in rest alte aparate da, scrie ip-ul de net acolo unde e http sincer am uitat cum se numeste si o sa iti apara o configurare, iti recomand sa il parolezi si dupa aceea termini toate setarile si o sa mearga. recomand D-Link dir-615 din altex

| Mamboo a răspuns (pentru DjDkill):

E incepatoare man, folosesti o explicatie mult prea complexa pentru cunostintele ei.nu crezi?