| Elenageo2324 a întrebat:

Buna! Vreau si eu sa stiu ce să fac in legătură cu un telefon de la Vodafone, se numeste smart 4 turbo. Nu mai merge deloc, nu se mai deschide. Il am de cativa ani si as dori sa il fac cumva. Dar nu stiu ce ar putea avea, el se descarca repede si se bloca imaginea si mergea destul de incet atunci cand cautai ceva pe internet. Ce credeti, o avea ceva de la baterie? Sa îi cumpar o baterie noua sau sa il duc la reparat? Cat m-ar putea costa sa fie reparat? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Deja este expirat. Pentru ca apar mereu altele noi si alte actualizari la sistemul de operare.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie resoftat sau schimbata placa de baza, daca e placa de baza arunca l ca nu merita reparatia e vechi, poate fi si bateria dar daca zici ca merge greu e de la soft, du te cu el la orice centru GSM reparatii decodari resoftări si i ti spun ei ce are cit te costă si daca mai merită reparatia ca daca costă 300 lei nu merită.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti fată sau baiat?

| sierra1 a răspuns:

"smart 4 turbo. Nu mai merge ...Sa îi cumpar o baterie noua sau sa il duc la reparat? "

aruncă-l sau dă-l la săraci (sau dușmani), ia-ți altul, meriți (măcar d-aia că ai intrebat)

| Elenageo2324 explică (pentru sierra1):

Poate il dau la cineva mai sarac dar intai trebuie reparat. Poate te pricepi tu sa imi spui daca trebuie schimbata bateria sau trebuie dus la reparat.

| sierra1 a răspuns (pentru Elenageo2324):

N-ai ce repara, e o vechitură așa cum am mai zis!