| Ionut_Rusu_1993_jsY6 a întrebat:

Vreau un laptop de gaming in 3600 de lei. Am vazut unul cu rtx 2060 si i5 dar cu 60 hz... vreau unul cat de cat de gaming sa rupa!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La banii astia nu cumperi nimic care rupelaughing Nu poti sa ai si piese bune, si refresh si mare si pret mic.

| Bizon95 a răspuns:

DUDE, NICI DESKTOP DE GAMING NU FACI LA BANII AIA
iar daca, chiar ai gasit unul cu singura "problema" 60Hz, atunci NU IL IERTA, e un compromis aproape invizibil ca merge numai la 60Hz!

| AlienThor a răspuns:

In categoria laptopuri la bugetul ala in afara de a rupe usile service-urilor saptamanal nu rupi nimic.

Un laptop de gameing este de la 6000 in sus.
Vorbim de racire dubla, placa video dedicata nu incorporata, unul sau 2 incarcatoare pentru ca herghelia mananca multi Wati, racire extra suport pe usb, rami cu CL mic si frecventa peste 3000 Mhz minim 16, SSD pe slot m2, sunt multe de zis.

Deci daca vrei sa rupi ceva o sa iei un desktop si ecran de 144Hz cu tehnologia dedicata placii video pe care o iei sa nu-l iei degeaba.

Bafta la rupere! happy