| Iulian03 a întrebat:

Xboxul are intrare si HDMI dupa cum stiti asa si vreau sa ii bag un cablu HDMI sa vada HD (am un televizor HD) intrebarea este daca orice cablu HDMI se potriveste la XBOX sau trebuie un cablu HDMI special pentru XBOX360?

Răspuns Câştigător
| Dastlast a răspuns:

DA, este foarte bun! Distractie placuta!

22 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu este nevoie de un cablu special. Ai nevoie de un cablu hdmi de calitate cu mufa aurita.

| Iulian03 explică (pentru Intruder19):

Ok,am vazut ca ala cu mufa aurita e mai scump unpic insa care este diferenta de unul cu mufa aurita si unul care nu are mufa aurita?

| ombladon a răspuns:

DIn momemt ce are mufa HDMI, ai nevoie de un cablu normal HDMI...

| Iulian03 explică (pentru ombladon):

Care e diferenta dintre unul cu mufa aurita si unul fara mufa aurita? Ala cu mufa aurita vede mai bine?

| Dastlast a răspuns (pentru Iulian03):

Ala cu mufa aurita este de fite. Transmite poate un pic mai bine imaginea, dar depinde si de modelul televizorului. Ca si chestie nu se merita sa-l cumperi decat daca ai prea multi bani si nu stii pe ce sa-i cheltui!

| Osirius a răspuns (pentru Iulian03):

N-are treaba cu calitatea, dar in decursul timpului mufele neaurite pot oxida si vei avea probleme semnalul video. Desigur ca se pot curata, dar totusi e mai recomandata mufa aurita daca vrei sa aiba viata lunga si cablul si aparatele conectate cu el.

| Iulian03 explică (pentru Dastlast):

Eu as vrea sa iau un cablu HDMI pana in 30 de lei ce cablu mi-ai recomanda? si am un televizor de 94 CM oare sa fi o diferenta mare de la VGA la HDMI pe 94 CM?

| Iulian03 explică (pentru Dastlast):

Vreau un cablu HDMI sa nu aiba FULL HD fara 3D si sa fie cam de 1 metru.

| sltlp a răspuns (pentru Iulian03):

Http://www.pcgarage.ro/conectica/oem/cablu-hdmi-m-hdmi-m-3m-1/
Si nu conteaza ce si cum e, nu exista un cablu special hdmi pentru full hd si unul pentru cele non full hd.

| Iulian03 explică (pentru Osirius):

Si tu ce cablu ai zice ca e mai bun? Am 94 inch cum am scris mai jos si cred ca va fi o diferenta de la VGA la HDMI Pe 94 inch nu?

| Iulian03 explică (pentru sltlp):

Ok,trec maine pe la magazin si o sa iau un cablu HDMI ca nu prea vreau sa comand depe net si maine voi da si raspunsul castigator. Daca te intereseaza trec pe la Media Galaxy din Carrefour acolo am vazut ca au cabluri HDMI.Noapte Buna si tie (eu mai stau unpic.

| sltlp a răspuns (pentru Iulian03):

Pai pe hdmi e mai buna calitatea. Si da, e mai bine in magazin, e mai aproape si chiar mai ieftin. Nu te complica. Gasesti cabluri asa cu mufe aurite, sau de mare viteza, sau dublu-ecranate, dar nu merita. Oricum pe hdmi este transis digiat, si ori ai imagine, ori nu ai, cam asta e treaba.

| Osirius a răspuns (pentru Iulian03):

Daca treci pe la Altex poti lua asa ceva:
http://www.altex.ro/cablu-audio-video-hdmi-hama-11964-1-5m

| Iulian03 explică (pentru sltlp):

94 CM voiam sa scriu mai sus, oricum diserara o sa merg sa imi iau un cablu.

| Dastlast a răspuns (pentru Iulian03):

Da, se merita sa iei cablu HDMI, diferenta este foarte mare. Vezi ca la CORA parca au o varianta pana in 30 de lei (parca la 2 metri), daca nu la Flanco/Altex/Domo/Emag. Sa nu iei ceva la mana a doua sau de pe site-uri dubioase ca poti avea probleme.

| Iulian03 explică (pentru Dastlast):

Salut! Deci am fost la ALTEXUL din Cora, acu doua ore am venit si uite ce cablu am luat:
http://www.altex.ro/cablu-hdmi-belkin-f3y017cp1-5mblk
Si vede extraordinar de bine.

| Iulian03 explică (pentru Osirius):

Salut acu doua ore am venit de la altexu din cora si uite ce mi-am luat
http://www.altex.ro/cablu-hdmi-belkin-f3y017cp1-5mblk

| Iulian03 explică (pentru Dastlast):

Multumesc,acuma ma joc WWE'13

| Iulian03 explică (pentru Dastlast):

Si o intrebare daca stii sa raspunzi
Daca intru pe LIVE cat ma costa? Ca singur ma cam plictisesc...
Pe live platesc lunar? Si cam cat platesc?

| Dastlast a răspuns (pentru Iulian03):

Nu imi apare ca sa aflu...scuze!

| Iulian03 explică (pentru Dastlast):

Pana cum m-am jucat pe XboxlaughingMa rog da-mi IDU tau sa vorbim.

| Iulian03 explică (pentru Osirius):

Da-mi idu tau de mess daca vrei sa fim prieteni.

| Dastlast a răspuns (pentru Iulian03):

DA, este foarte bun! Distractie placuta!