| Xenoverse a întrebat:

Zilele astea mi-am luat un SSD si l-am bagat in laptop, dupa aceea am instalat windows 10 pro pe SSD, dar problema este ca laptopul se misca tot lent in afara de bootare care dureaza 10 secunde, ce pot ce face ca laptopul se miste mai rapid?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ca să înțeleg: ai înlocuit HDD cu un SSD? Sau ai adăugat un SSD pe lână HDD existent?

| Xenoverse explică (pentru sierra1):

SSD am bagat in locul HDD-ului.

| sierra1 a răspuns (pentru Xenoverse):

și ai reinstalat toate aplicațiile încă odată pe SSD, da?

| Xenoverse explică (pentru sierra1):

Doar unele din ele.

| sierra1 a răspuns (pentru Xenoverse):

Si eu am SSD, am două partiții, am reinstalat totul și TOTUL merge de 2-4 ori mai rapid ca pe HDD

| Xenoverse explică (pentru sierra1):

Ce windows ai?

| sierra1 a răspuns (pentru Xenoverse):

Windows 10 pro

| Xenoverse explică (pentru sierra1):

Atunci ar trebui sa mearga si la mine mai rapid laptopul.

| sierra1 a răspuns (pentru Xenoverse):

Corect