| Miksha a întrebat:

acum cateva luni am cumparat o pereche de casti de la Pc garage si astazi au inceput sa faca sunete de pocnituri atunci cand ascult muzica/ma joc etc. Garantia este de 24 de luni si ma intrebam daca aceasta problema cu sunetele de "pocnituri" este acoperita de garantie, precizez ca nu le-am lovit, nu am varsat nimic in ele sau sa le fac orice altceva mecanic, pur si simplu au inceput sa faca asta de dimineata.

3 răspunsuri:
| roxyroy a răspuns:

Da îi obliga sa le repare sau sa le schimba dar nu trebuie sa fie trasnite sau rupte

| Miksha explică (pentru roxyroy):

Hei salut, am incercat sa schimb audio-rate ul and *** si tot scoatea sunetele asa ca m-am enervat si am inlocuit castile mari cu cele mici de la telefon si dupa suprinderea mea si acelea au inceput sa faca sunetul. Am aflat ca de fapt nu castile sunt stricate si chestia aia de plastic cu butoanele de volum, stii cumva daca acel cablue este acoperit de garantie?

| roxyroy a răspuns (pentru Miksha):

Daca ai umblat la ele nu dar dacă nu ai umblat ma refer daca nu le-ai desfacut trebuie sa îți de-a altele