| Anonim103723 a întrebat:

Acum o luna am scos din greseala tasta de la laptop cea Pg Down dar sunt scoase numai acele plasticuri.desigur ca mai am butonul la care mai functioneaza laptop-ul e un Lenovo ideapad 320 si este bun si inca mai am garantie pe el 1 an si ceva iar din pacate acea tasta am pierdut-o si chiar nu am idee ce trebuie sa fac as putea sa ma duc la garantie la altex de unde l-am luat sa il inlocuiasca? Si daca nu ar merge cati bani imi trebuie sa fac ceva?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Daca nu s-a rupt nimic si poti pune tasta la loc ( daca o ai ), cel mai bine e sa cauti o alta tastatura ca cea a laptopului tau si sa iei tasta de la ea, sau... sa o schimbi cu totul. Nu cred ca cei de la garantie o sa faca treaba asta pe gratis, dar poti sa-i suni sa-i intrebi. Eu cand mi-am dus laptop-ul in garantie mi-au schimbat HDD-ul gratis, dar le-am trimis eu unul, deci practic tot l-am platit, doar ca manopera a fost din partea casei. Acum cred ca o sa platesti doar tastatura. Cand l-am trimis eu in garantie Altex lucra cu Depanero. Poti sa suni si la Depanero direct sa-i intrebi cam cat te-ar costa.

| Anonim103723 explică (pentru Ineys):

Si cat costa o tastatura?

| Ineys a răspuns (pentru Anonim103723):

Sincer, depinde de modelul laptopului. Scrie-l pe google si cauta-i tastatura. O sa gasesti sigur.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te va costa deoarece defectul l ai produs tu, nu ai cumpărat laptopul defect cu butoane lipsă, acum garantia va fi anulată si vei plătii o reparatie.Il poti duce oriunde la oricare servis, deoarece laptopul a iesit din garantie datorită butonului pe care l ai rupt.