| LauRENtZyu9112 a întrebat:

Am acasa un televizor Aiwa AT215 mai vechi la care nu am telecomanda deci nu pot intra in meniu pentru a cauta programe.Am cumparta o telecomanda Pilot Supertel RMT-8A am introdus codul din carte dar televizorul nu reactioneaza in nicun fel(AM incertcat pe alte 5 televizoare si merg si telecomanda merge perfect).Ce sa fac? Arunc televizorul?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Multe telecomenzi universale au problemă cu o parte din coduri.
Încearcă să cauţi automat codul, ai această posibilitate dacă citeşti prospectul. Durează ceva mai mult dar s-ar putea să ai noroc. Dacă nu, singura şansă e o telecomandă originală.

1 răspuns:
| djdani1 a răspuns:

Il poti duce la un service TV! Este o problema de la revicer! Nu se repara asa usor.