| Salaburu a întrebat:

am achizitionat un stick de memorie SanDisk Cruzer Switch 8GB. Acum problema, vreau sa ma uit la filme pe TV, fiind filme HD ocupa mai mult de 4GB, in FAT32 nu merge asa ca l-am formatat in NTFS (exFAT nu citeste TV-ul). Cand incerc sa pun un fisier mai mare de 4GB (in NTFS) incepe sa se copieze, merge repede pana la jumatate dupa care dureaza 10-15 minute(nu ar fi asta o problema), dar cand mai sunt 5 secunde se blocheaza si nu mai copiaza pe stick. Tin sa mentionez ca mi-a mers dar am schimbat calculatorul si dupa nu imi mai mergea(nici asta nu cred ca ar fi cauza).
Multumesc si imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Stiu ca nu o sa-ti placa, insa ca sa descartezi defectiune sau eroare in stick, incearca cu alt stick, daca e posibil si vezi daca iti copiaza

| Kampion a răspuns:

Poate fii de la stick. Poate e stricat. Incearca cu altul si vezi daca merge.

| Răzvan022014 a răspuns:

Îți trebuie un stik de 16 giga, încearcă să cauți Lexar, sunt bune și costă și puțin si merg formatate cum dorești tu ntf și fat32!