| relkas a întrebat:

Am achizitionat un telefon nou acum 2 luni la care am facut o garantie all inclusiv, am avut acum o luna ceva probleme cu el asa ca l-am dus in servis, trecusera 5 zile lucratoare de cand trimisesem telefonul asa ca am solicitat banii inapoi pe produs ( din contractul cu garantia all inclusiv) am primit banii apoi peste 2 saptamanii am primit un alt telefon acasa de la servisul respectiv cu garantia veche in cutie in care scria produs inlocuit am ridicat coletul fara a citi ce contine. abia dupa ce l.am deschis am observat ca este un telefon. Am pastrat telefonul desi luasem banii pe produsul anterior Precizez ca nu am deschis telefonul nici in ziua de astazi, dupa o saptamana am observat ca ma sunasera cei de la servis. probabil au observat greseala. telefonul este in posesia mea de aproape 3 saptamani. Ce ma sfatuiti sa fac? pot primi penalizari? sau ceva mai rau? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Trimite-l inapoi la service, pentru ca mai apoi ca ei sa-l returneze magazinului de unde ti-ai luat telefonul. Sau mai bine du-te tu si returneaza telefonul de unul singur. happy