| postarnacFTW a întrebat:

Buna ziua
Am achizitionat un telefon Utok 351D de la altex pe data de 20.11. 2014 si in urma cu aprox. 2 sapatamani mi s-a defectat...
As vrea sa il trimit la service insa am o problema Am pierdut factura. pur si simplu nu o mai gasesc, nu e de gasit., mama crede ca mi-a aruncat-o in fine...
Intrebarea este, as putea sa il trimit in service fara factura? Ma chinui de 2 saptamani sa intreb pe cei de la utok prin formulare contact, pe facebook, i-am rugat si pe cei de la altex sa imi dea o copie factura dar nu raspunde nimeni...
Ce ziceti se poate sa trimit fara factura doar firma utok este inregistrata pe piata de un an, ce naiba sunt si ei constienti ca nu are mai mult de 2 ani sa zicem telefonulll...
Astept si eu un raspuns.

FUNDA!

3 răspunsuri:
| DragosTR a răspuns:

Incearca sa gasesti cel mai apropiat service. Daca mai ai garantia e foarte bine.

| postarnacFTW explică (pentru DragosTR):

Omule. in termen si conditii spune ca pentru a trmite telefonul la un service trebuie sa fie insotit si de factura... Deci pot trimite si fara factura?