| Dublu0 a întrebat:

Am cateva nelamuriri in legatura cu niste sisteme audio.

1. Daca am un subwoofer de 15 W si conectez o boxa de 100 w la el o poate folosi la maxim?
Am subwooferul de la un sistem 2.1 pe care l am cumparat acum 9 ani. boxele nu mai sunt, dar subwoooferul e minunat. Si nu exagerez. Mi am mai luat tot unul 2.1 de Craciun la vreo 300 lei si era vai de capu lui. am conencat boxele la subwooferu vechi. dar dupa le am dat inapoi.

2. Ce parere aveti de sistemul asta? http://www.emag.ro/......D8NRJBBBM/

Eu as vrea sa-l iau pe ala 5.1 sau sa iau boxele astea doua - http://www.emag.ro/......DHKZ8BBBM/ - si sa le conectez la subwooferul vechi. Si nu stiu ce sa fac. :D

Imi poate da cineva un sfat?

5 răspunsuri:
| Raicadorel a răspuns:

Nu incerca se va arde subwooferul pentru ca boxa e mai puternica cu muuuuuuuult si se va arde sigur

| Dublu0 explică (pentru Raicadorel):

Acum la el am doar o boxa mare pusa. si pe ea scrie ca are 60W
Si merge super. dar mi se pare ca nu se aude la maxim boxa. se aude foarte clar si pare a fi la jumate din cat poate ea.
Eu voiam sa conectez boxele alea 2 de mai sus, din link.
Si tot de 60w sunt. acum nu stiu daca 120 RMS are una sau amandoua.

| Raicadorel a răspuns:

Scuze am gresit eu m-am luat dupa puterea boxelor nu puterea iesiriii din boxe dar daca boxele sunt de 60w si tise pare ca nu merg la maxim puterea lor inseamna ca iesirea e mai mica decat puterea boxelor asa ca poti sa iei o boxa de 500w ca tot asa se va auzi

| Dublu0 explică (pentru Raicadorel):

Pai asta am intrebat intital, ca nu stiam sigur happy
Daca o foloseste la maxim.

| Raicadorel a răspuns:

Trebuie sa iei o boxa cu o iesire de subwoofer mai puternica dar nu mai puternica decat boxa ca se arde