| Rimadan103120 a întrebat:

Buna ziua, am comandat si eu online o masina de spalat de la Altex, am zis ca platesc numerar, astazi este duminica si nu pot anula comanda, are ceva daca nu mai raspund la curier? Mi se poate intampla ceva?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti anula si duminica pe sote-ul unde ai dat comanda, cu conditia sa nu fie inca pe drum.
De asemenea, se poate refuza preluarea si la curier, dar te vor pune pe "lista neagra" daca nu ai un motiv intemeiat (problema vizibila pe ambalaj sau pe marfa).

| mihai69 a răspuns:

Ce te împiedică să anulezi comanda online?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este bătaie de joc, de ce ai mai finalizat comanda daca te ai razgîndit? Nu asa se face, o masina de spălat este un obiect greu de carat si tu cand sună curierul te dai la fund ca un nesimtit, gîndeste te inainte sa faci un rahat, ca după ce ai comandat este mai greu sa anulezi comanda, si de ce ai vrea sa o anulezi comanda?

| Rimadan103120 explică (pentru anonim_4396):

Am gasit o masina in alta parte, si e mai ok, asta e, si ei uneori iti dau produse resigilate si zic ca sunt noi

| MelissaTheNiece13 a răspuns:

Nu ți-se întâmplă absolut nimic? Si eu am făcut asta de multe ori

| MelissaTheNiece13 a răspuns:

Nu ți-se întâmplă absolut nimic? Si eu am făcut asta de multe ori, stai liniștită