| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna ziua am comandat un hard disk nou, dar vad ca si asta e "stricat" cand copiez ceva pe el imi zice" This device is not ready" totusi e nou, sa fie de pe placa de baza?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe el ai instalat sistemul de operare sau nu poti nici sa instalezi sistemul?

| RAY a răspuns:

Ce marca e hard?

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru RAY):

Seagate 1TB

| RAY a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Trimite-l in service

| NGheorghe a răspuns:

Poate ai uitat sail formatezi... click dreapta pe el si alegi Format Disk, la parametri bifezi NTSF.
Nimeni nu vinde harduri gata formatate ca sa le poata folosi lumea pe ce vrea, pe Windows, Mac sau Linux
Fa cumva si umple-l intr-o zi si poimâine îți mai iei unul.

| Adrian926a a răspuns:

Intrii in my computer click dreapta pe hard si dai format, dai quick format si gata