| petcuandrei a întrebat:

am cumparat o placa de baza gigabyte GA h61m-ds2 am instalat windows 7 64bite si nu merge internetul de ce

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Placa de baza mentionata are niste drivere, atat pentru audio, video, cat si pentru internet (LAN). Nu intotdeauna sistemul de operare instaleaza automat aceste drivere, ci ele trebuie puse manual, din surse oficiale, avand grija sa alegi versiunile compatibile cu Windows7.
http://www.gigabyte.com.ro/Motherboard/GA-H61M-DS2-rev-10#support-dl

Daca nu driverul este cel care lipseste, conexiunea la internet trebuie reconfigurata dupa indicatiile furnizorului de net (daca ai conexiune PPPoE, trebuie username si parola, iar internetul se configureaza manual, nu automat; gasesti instructiuni pe net despre aceasta).