| teodora0109 a întrebat:

Am cumparat un router si vreau sa il conectez la 2 calculatoare. Pe primul calculator merge internetul, aveti idee ce trebuie sa setez pentru a merge si pe al2lea calculator?

2 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Daca merge unul, trebuie sa mearga si al doilea si al treilea. daca l-ai conectat corect, cablul principal de net la ruter la mufa-WAN iar de la mufele-LAN la cele 2 sau mai multe PC-uri (de obicei ruterul are 1mufa WAN si 4 mufe LAN.Succes