| Prodan_Mari_1976 a întrebat:

am dat luminozitatea încet la un laptop Lenovo y700 și apoi s-a descărcat. când l-am pornit și am încercat sa măresc luminozitatea nu mergea. ce poate avea pe tv se vede perfect arată cum creste luminozitatea, dar pe ecranul laptopului nici o schimbare

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu am tot y700 pai da de la action center din win 10 lumina mai puternic sau de la setari din panoul de control Control Panel\System and Security\Power Options

| HIPERACTIVE a răspuns:

Posibil ca Laptop-ul tau sa-si fi blocat memoria screen-ului iar astfel sa fi ramas tot asa. Este desigur si o mica probabilitate, ca si PC-ul tau sa fie prea descarcat. Recomand sa cauti un tutorial din setarile PC-ului tau pe YouTube. Daca aceasta optiune nu functioneaza, te-as sfatuii sa te intalnesti cu un expert in domeniu. Iti urez bafta.