| huoriel a întrebat:

Am nevoie de o solutie inventiva: doresc sa produc creme si vreau sa gasesc ceva mai ieftin decat varianta de dozator industrial pentru a doza o cantitate fixa de crema in recipientul final. Pentru asta am nevoie de idei si alternative la http://www.degrize.ro/dozator ceva de genul asta. important ar fi sa dozeze o cantitate exacta, poate sa si tina cald continutul.

Ce ziceti?:D

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai complicat decat crezi sa construiesti tu unul, mai ales daca implica si pastrarea calda a continutului. Plus ca chiar atat de ieftin nu e. Lucrez in domeniul BFS, (care e mult peste ce vrei tu), insa oarecum asemanator. Cauta Optima Group pe Youtube, ei produc astfel de masini, pe care le vand clientilor pentru sume in euro de ordinul sutelor de mii. (diferenta e ca masinile lor lucreaza in mediu aseptic, tu poate produci ceva ce nu are nevoie neaparata de asa ceva)