| DaTRoll a întrebat:

Am o baterie externa de la Asus de 10000, e de la Craciun. E incarcata complet, dacă pun telefonul la incarcat se incarca 1 min se se opreste, daca apas pe butonul baterie, incarca iar pentru 1 min. Am schimbat si firul si tot la cel. Ce are? Ce sa ii fac?

7 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Mers cu ea la garantie
e clar ca ignora faptul ca are "client" (telefon connectat) si se inchide dupa 1 minut asa cum face cand nu are client connectat si tu ai apasat pe buton sa vezi cat mai e in baterie

totusi incearca asta, fara client apasa pe buton, si apoi apasa pe buton lung pana se inchide bateria (5-15 secunde) apoi vezi daca merge cum trebuie (asta mai sus e un fel de reset, poate, poate)

| DaTRoll explică (pentru CarcotasulVesel):

Multumesc, o sa incerc

| AnaQ a răspuns:

Cele de la Asus așa incarca, un min apare că se incarca după aceea nu mai apare nimic dar el tot se incarca, știu de la laptop Asus e la fel, când l-am cumpărat nu aveam de unde știi și la fel am zis că e defect încărcătorul. Lasa-l la încărcat câteva ore și vezi daca într-adevăr nu se incarca sau e așa cum zic eu.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru AnaQ):

Pe telefon "cei de la Asus" nu au cum sa taie mesajul de incarcare, deci daca nu il mai ai, atunci telefonul NU se incarca

iar tu spui ca ai vazut la un laptop INCHIS, care nu avea led de baterie, daca il porneai, in windows iti arata daca se incarca sau nu si cat mai avea pana termina

| AnaQ a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Nenica nu am zis că era închis laptopul hello. Era deschis laptopul logic ce tamp ești. Când dracu am zis eu că cei de la Asus au tăiat mesajul de încărcare? Daca îmi arăți că am scris eu asta jur că acum plec pe Marte. Conectează-ti creierul cu gura cand scrii sau deschizi un subiect dl CârcotașulVesel probabil ai înțeles anapoda.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru AnaQ):

"Cele de la Asus așa incarca, un min apare că se incarca după aceea nu mai apare nimic dar el tot se incarca"
... deci AU TAIAT MESAJUL DE INCARCARE daca incarca fara nici un mesaj
NU?!?

sa imi faci cu mana de pe Marte, VACA tampa ce esti (vaca este un animal rumegator pentru care ultimul prost e un geniu absolut)

minimum de bun simt: RECITESTE CE AI SCRIS, INAINTE SA ITI PERMITI SA ARUNCI CU NOROI!

| AnaQ a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Bravo, frumos vorbești cu o femeie! E strict problema mea cum am scris ce problema ai tu? Așa am pățit eu. Vre-o problema? Nu înțeleg ce te bagi in seama tu?! Pe internet toți aveți grai, vaca e mata cu caciula pe cap, marș la coteț javră oridinara.
Ce ți-ai pus nume de asta ți-e rușine cu numele tau? De aia s-a chinuit mata 9 luni să-ți puna nume? Să-ti spui tu pe site - uri de socializare numele de "CârcotașulVesel "? penibil.