| Alinusi a întrebat:

Am o camera de supraveghere fara wifi, analogică si un DVR.
Camera nu are wifi.
Pot conecta cumva sa vad și pe telefon imaginile?
MULȚUMESC!

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Deci ai o camera de supraveghere pe cablu si un DVR.
Ok. Conectezi camera la DVR, iar in DVR faci setarile necesare pentru conexiune la retea.

In router faci port forwarding pe porturile folosite de DVR, pe telefon instalezi aplicatia necesara si te conectezi.

Nu iti pot da mai multe informatii concrete, nu ai specificat modelul DVR-ului. Aplicatiile si meniul de configurare difera.

| Alinusi explică (pentru PainTech):

Dvr ul este de la Dahua.
Pot sa instalez orice aplicație pentru a vedea camera, sau doar una anume?
Camera nu are marca cunoscuta precum Dahua, Pni, Sony...

| Alinusi explică (pentru PainTech):

Pot folosi o aplicație universala?

| PainTech a răspuns (pentru Alinusi):

Nu conteaza modelul camerei, asta trebuie conectata doar la DVR. Camera nu "gandeste" nimic, partea de conexiune si gestiune e facuta de DVR.

Fiecare model are aplicatie anume. Acest model ar trebui sa aiba una din aplicatiile urmatoare : https://play.google.com/....../developer

Nu stiu exact care, in mod normal acest lucru ar trebui sa fie specificat in instructiunile de utilizare sau in meniul DVR-ului.

| Alinusi explică (pentru PainTech):

Mulțumesc, o sa verific in specificații.
Zi frumoasa!

| Alinusi explică (pentru PainTech):

Am gasit o aplicație, am conectat...
Acolo unde mi apare chenarul camerei, scrie,, utilizatorul contului a înghețat,,.
Din ce cauză?