| sergiu3332001 a întrebat:

Am o imprimanta EPSON Xp-342, 2 din cele 4 cartușe de cerneala erau goale,eu am ales sa il înlocuiesc doar pe cel negru,il recunoaște,arata ca este plin, dar nu pot sa imprim nimic. Apare o eroare : nivel scazut cerneala. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa le incarci pe celelate si daca nu merge inlocuieste-le!
Cel mai bine si cel mai destept ar fi sa-ti iei toate cartusele resetabile. Nu costa decat 60 lei plus transportul 15-20 lei si le ai pe cativa ani buni: http://bit.ly/2q4XueW

| MihaiNicu23 a răspuns:

Le poti inlocui sa scapi de aceasta eroare.

| sergiu3332001 explică (pentru MihaiNicu23):

Pai eu de cele color nu am nevoie momentan. Doar de cel negru am...nu as vrea sa le înlocuiesc si pe celelalte.