| SynapseNinja a întrebat:

Am o intrebare. Ce tip de multifunctionala imi recomandati: inkjet sau laser? Imi mai puteti recomanda si o multifunctionala?

Răspuns Câştigător
| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

Buna...cea mai buna multifunctionala este cea inject..imprimanta cu aceasta functie sunt: Canon, EPSON, HP, etc

| Ironwin a răspuns (pentru Motz_Andrei_1998):

Fals, sunt mai bune cele laser, nu se usuca cerneala si au "cartusul" mai mare, poti tiparii mai multe pagini cu un plin. Problema este pretul, cele pe laser sunt mai scumpe. Bogdan ce buget ai pentru multifunctionala?

| SynapseNinja explică (pentru Ironwin):

Am 1400-1500 de lei, dar nu e nicio problemă dacă depășește cu 10-15 lei.

3 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Ai rasplatit un raspuns incorect!
E alegerea ta pe cine rasplatesti insa raspunsul este TOTAL INCORECT.

Dar ca sa stii...

Cum scrie si Ironwin, cele mai bune imprimante, ca durata de viata cat si ca volum de pagini scoase sunt cele pe toner adica imprimantele laser.
Si calitatea este mult mult superioara celor inject (cerneala). Viteza de printare este la fel cu mult peste cele pe cerneala.
De asemenea cerneala se poate usca in cartus daca nu este folosita un timp mai indelungat, lucru care nu se intampla cu tonerul.

Nu pot intelege motivul pentru care Andrei a dat acel raspuns. Poate a gresit totusi.