| xrollover a întrebat:

Buna ziua am o intrebare. Microfonul meu nu merge, am microfonul incorporat in casti si nu il vede folosesc windows 7 si la sound recording a numai 2 "microphone" si "line in". daca setez pe microphone mi se seteaza microfonul laptopului si daca setez line in se aude un zgomot foarte slab. driverul este instalat si castile merg foarte bine, dar imi este frica sa nu fie deplasata placa de sunet si sa nu poata faca contactul cu mufa.Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa mai fac toate "tutorialurile" pe care le-am incercat nu m-au ajutat multumesc!

2 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

Incearca sa folosesti doar microfonul daca poti. daca nu merge nici asa fa un update la driverul video. daca in final nu va merge va trebuii sa iti cumperi o placa audio externa deoarece la laptop e scumpa si greu de schimbat placa audio. succes

| xrollover explică:

Nu pot activa doar microfonul din casti pentru ca microfonul laptopului se activeaza instant cred ca se pune peste microfonul castilor