| Florin23425 a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare pentru cei care se pricep la calculatoare.
Am un pc HP Compaq dx2400 cu procesor Intel Core2Duo E8400 ce scoate 3GH, 4GB RAM, placa de baza nu știu cum se numește dar știu că e soket 775LGA!
Aș vrea să-i pun o placă video de 1GB dar nu știu care s-ar potrivi, mă ajută cineva?

1 răspuns:
| NiculaiMarianTraian a răspuns:

O placa video de 1gb este una prea slaba. Ti-as rcomanda sa schimbi laptopul sau daca neaparat vrei iti recomand un AMD RADEON HD 5450 de pe OLX