| GabryeluL a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu fotografia de profil de pe facebook. Cand unii adauga o fotografie primesc niste like-uri si daca pune acea fotografie de profil are like-urile la poza ca atunci dupa ce a inarcat-o. Eu cand incarc o fotografie primesc niste like-uri si daca o desemnez poza de profil mi se ia de la 0 like... De ce? ( o nelamurire ) Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RaraSeeDY a răspuns:

Pai uite raspuns de fundita!
Tu daca pui o poza si primesti 50 de like-uri si pui alta poza, daca vrei sa o pui inapoi pe cea cu 50 faci astfel...
De pe calculator intri la pozele tale de profil o cauti pe cea cu care vrei sa o pui si care are like-urile multe si dai jos la optiuni -> seteaza ca poza de profil.
Dar trebuie exact pe aia de la profil (Adica dai click pe poza ta de profil, cauti poza care vrei sa o pui si dai setare poza profil)
Daca nu intelegi iti fac un tutorialwinking

| GabryeluL explică (pentru RaraSeeDY):

Nu m-ai inteles! Daca incarc o poza am cateva like-uri si daca o pun de profil like-urile o iau de la 0 si la altii like-urile de la poza de profil se adunca cu cele initiale cand ai incarcat poza.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa au vrut cei de la fb, poza de profil e considerata o alta poza

| RaraSeeDY a răspuns:

Deci tu pui poza 1 su faci 30 like'uri. Dupa pui poza 2 si faci 50 like'uri
Ca sa pui poza 1 sa ramana aceeasi like'uri, te duci pe pagina ta, dai click pe poza de profil, cauti poza 1 si dai optiuni si dupa setare poza ca de profil ...acum ai inteles sau iti fac un tutorial vide'o?

| GabryeluL explică (pentru RaraSeeDY):

Am facut cum ai zis dar... nah, cum a zis "suntserios: mai sus asa se intampla... daca vrei fa un video plz si dau funda sa fiu mai sigur! happy