| MarianM8777 a întrebat:

Bună ziua! Am o pereche de căști bluetooth primită odată cu achiziționarea unui Motorola. Căștile nu sunt mare calitate având în vedere că sunt primite gratis din partea unei companii condusă de chinezi, dar totuși... La câteva zile a apărut o problemă ciudată. Nu știu dacă e frecventă sau dacă am făcut eu ceva greșit, dar de la un moment dat nu mai pot conecta căștile concomitent ci doar cate una. Când pornesc Bluetooth-ul pe Smart TV sau telefon, îmi apar două elemente, adică cele două căști și le pot conecta doar câte una. Dacă vreau să o conectez pe a doua, trebuie să o deconectez pe prima și invers.

Ce as putea face pentru a îndrepta situația? Mulțumesc.
Fundă+vot

3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Evident dacă castiile au butoane pe ele ai accesat opțiunea asta

| MarianM8777 explică (pentru Alverto):

Nu au butoane

| Alverto a răspuns (pentru MarianM8777):

Ciudat. Nu am mai auzit de asta
Singura soluție e să mergi undeva la un service pentru electrice și telefoane și sa vezi ce sa faci.