| xGamerZ212 a întrebat:

am o placa video ati radeon hd 3450, intrebarea mea este daca se poate face overclock, si daca vor fi probleme hardware dupa acea

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Producatorul garanteaza pentru produsul folosit la parametrii dati de el.
Daca faci overclock, atunci fortezi placa, iar acesta se poate defecta si fizic, ceea ce-l scoate si din garantie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Daca el are 3450 inca in garantie, atunci eu sunt fiul lu' dumnezo'.

| GabiDumitrescu a răspuns:

3450? Si tu te gindesti la OC? Gogule, placa aia e mai slaba ca o integrata din cam orice procesor cu IGP gasesti acum pe piata, si tu visezi OC? Zi mersi ca ti-a mers pana acum si inca merge. Daca vrei sa o prajesti, da-i in ea pana scoate fum, nu e bai. OC poti face lejer din driverul oficial, are sectiune dedicata. Voila - https://www.youtube.com/watch?v=ASk127cJlwA