| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

am o problema, am cumparat un ventilator de la Zalman CNPS10X OPTIMA, si tot aceleasi probleme le intampin, adica temperaturi au scazut considerabil, dar cand urc frecventa la placa video si procesor, temperaturile raman la 50-55 de grade, dar jocul sacadeaza timp de o secunda si revine si tot asa face, de la ce sa fie? ca nu cred ca din cauza temperaturiilor. Pls Help Me, face asa la fiecare joc, de praf am curatat-o

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema apare din cauza lipsei de "cadenta" intre componente.
Degeaba maresti frecventa procesorului & placii video, daca placa de baza / memoriile nu pot urma exact tacturile. In aceste cazuri se intra in asteptari, uneori in lant, iar rezultatul se percepe ca u sacadare in functionarea sistemului.

| Panzer1945 a răspuns:

Pasta termoconductoare ai curatat-o?

| Ciprianccdlcjmrx explică:

Am curatat-o si am pus una noua

Răspuns utilizator avertizat