| raVeNN a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul! Acum 1 an mi-am reinstalat win-ul si mi-am pus win7! Atunci mi-a aparut o eroare "Sorry, Your system does not support 3D graphics please check your hardware and system configeration the try again" Nu mai stiu ce am facut si a mers jocul este vorba de "metin2". Nu am reinstalt placa video! Acum 3zile iar mi-am reinstalat win-ul tot win7 Ultimate! Iarasi imi apare eroarea "Sorry, Your system does not support 3D graphics please check your hardware and system configeration the try again"! Dar numai stiu ce sa ii fac! Va rog mult! ajutati-ma! Dau Funda

3 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Afla numele placii video cu GPU-Z, dupa care cauti pe site-ul lor oficial (nVidia, ATi, Intel) driver-ul respectiv: http://www.techpowerup.com/downloads/1837d/GPU-Z.0.4.4.exe
* Si nu mai reinstala Windows-ul ca nu are sens. Daca setup-ul nu-ti instaleaza driverul de care ai nevoie, trebuie sa il cauti tu si sa il instalezi.

| masterblaster a răspuns:

Placa video nu suporta Win7, pune win vista sau ceva mai usor (INCEARCA)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e instalata placa