| DENNIS2001 a întrebat:

Am o problema cu laptopul Acer aspire 5733. Cand vreau sa dau volumul mai tare sau mai incet nu merge si nu imi arata pe ecran chestia aceea cu acel portavoce. A doua problema. Cand incerc sa schimb tipul literelor (litere mici si mari) nu imi arata pe ecran acel lacat. A treia problema. Cand incerc sa dau cu degetul pe touchpad sagetuta nu se misca. Va rog ajutati-maa!

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Fn+ F7 de obicei pe Acer, dar poate fi si alta combinatie de taste. Fn+F...
Vezi ca ai "Sound" in Control Panel, depinde de sistemul de operare, dar asa ar trebui sa fie. Vezi cu atentie! Succes!

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Poate e dezactivat touchpad-ul.
Pentru volum - > control panel!

| DENNIS2001 explică (pentru laptopnews):

Pai si de unde aactives touchpadul si din ce registru in control panel pentru volum?

| laptopnews a răspuns (pentru DENNIS2001):

Fn+ F7 de obicei pe Acer, dar poate fi si alta combinatie de taste. Fn+F...
Vezi ca ai "Sound" in Control Panel, depinde de sistemul de operare, dar asa ar trebui sa fie. Vezi cu atentie! Succes!