| Popan_Danut_1984 a întrebat:

Am o problema cu laptopul de mai mult timp. In timp ce il utilizez se blocheaza dintr-o data, mai ales daca il misc si scoate un sunet puternic in boxe, uneori isi revine, dar de cele mai dese ori, nu si nu primeste nici o comanda, trebuie sa-i scot bateria. Precizez ca l-am desfacut anul trecut si l-am ansamblat la loc, daca tin bine minte, dupa acest lucru a inceput sa faca figuri, care ar putea fi cauza? Se poate repara?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Hardware: Modulul de sunet nu are contact (bun) la masa sau vreun condensator de decuplare defect.
Software: driver sau program de sunet nepotrivit.