| Danutsz a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu HP Pavilion G7 privind placa video sau cred ca ar putea fi din alta cauza.
Cand instalez un joc, de exemplu Need For Speed Most Wanted (2005) care acest joc ar trebui sa mearga fara nici o problema pentru acest laptop cu toate ceriintele la maxim, mie imi merge super sacadat cu toate ceriintele la minim, si nu numai cu acest joc.
Leptopul are 4 G Ram, 1 G placa Video si Procesorul este Intel Core i5-2410m CPU 2.30 GHz.
M-ati putea ajuta sa gasesc care este problema sau trebuie vreun driver sau ceva...

6 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Reinstaleaza-ti driverul video, baga cea mai recenta versiune scoasa.

| matrix100 a răspuns:

Eu cred totusi ca este de la drivere, daca ai cumparat laptopul nou ar trebui sa ai niste cd-uri cu drivere pentru placa video, placa de baza, etc. Daca nu, trebuie sa le cauti manual pe internet

| K0sti a răspuns:

Curata-l de praf si schimba pasta termica! Iti sacadeaza pentru ca intra in protectie termica si scade frecventa procesorului!

| SasNetRomania a răspuns:

NU MAI REINSTALATI WIN PT ORICE PROSTIE.
1) Curata pcul cu ccleaner
2) ia ultimul driver la placa video de pe site-ul producatorului
3) uita-te in task manager in timp ce joci cat la suta e utilizat ram si cpu... daca sunt peste 90 la suta sunt de la ele
4) laptopurile in general nu sunt de jocuri.

| Cristyanno21 a răspuns:

Poate sa fie din multe motive, ai probleme cu windows-ul? Daca nu poate ti-a ars ceva component sau s-a stricat.
Iti recomand sa mergi la un specialist in acest domeniu daca nici asa nu se rezolva.

| smengeorge a răspuns:

Poate fi placa video, as recomanda si o reinstalare de windows!