| Velicu_Florentina_1989 a întrebat:

Buna ziua
Am o problema cu un laptop IBM thinkpad t43 nu gasesc driver pentru placa de sunet numai am cd-urile cu drivere windows xp am instalat va rog sa ma ajutati daca se poate

3 răspunsuri:
| Lex169 a răspuns:

Intri pe: touslesdrivers.fr;
Apesi pe tabul "Mes Drivers";
In josul pagini o sa vezi un buton albastru pe care scrie "Lancer la detection", apasa-l;
Dupa asta apesi pe "Instalation du plugin", instalezi programul(nu conteaza silent mode) si apoi, dupa ce s-a schimbat culoarea la "Instalation du plugin", apesi pe "Lancer la Detection" si softul lor iti va detecta toate componentele;
Cauti prin lista placa ta de sunet;
Apesi pe scrisul albastrul(daca sunt mai multe drivere apasa-l pe primul, este cel mai nou);
Dupa ce alegi, ti se va deschide o ferestra(tab) nou/a;
Te duci putin mai jos si apesi pe "Téléchargement";
Selecti un link si apoi descarci driver-ul si-l instalezi;
Succes!

| horia2012 a răspuns:

Du-te aici, selectezi din casuta de sus sistemul si jos ai toate driverele.
Te duci pe audio si "download":
http://www.notebook-driver.com/......-software/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici driverele de T43. Alege ce ai nevoie.

http://support.lenovo.com/......etail.page