| G0GE a întrebat:

Am o problema destul de mare la telefonul meu....Il aprind si dupa 1-2 minute de umblat pe el imi apare "Atentionare Incalzire"..Este Utok Q5 GT, aceasta problema a aparut din senin.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai instalat ceva aplicatie care masoara temperatura procesorului?
Sau ai instalat un virus?

| G0GE explică (pentru Bula):

Am luat Cooler Master, sau ceva de genul..am scanat sa vad cate grade are telefonul si avea 30... Dupa aceea l am resetat din butoane aseara pe la 22 si nu am mai avut problema.I l am dat fratelui meu sa se joace aseara pana cand l a descarcat, acum e la incarcat, vreau sa vad daca se mai intampla la fel.

| Irinelp a răspuns:

InClara ca sa pui alta baterie sa vezi diferența, de regula dacă telefonul este ținut în priza mai mult decât trebuie bateria se strica și nu mai sta încărcată prea mult, dar depinde de telefon, sunt telefoane care au incluse în program anunțul de avertisment atunci când bateria a fost încărcată mai mult decât trebuie si a depășit o anumita temperatura.

| G0GE explică (pentru Irinelp):

Am cumparat acest telefon acum o luna..Nu cred ca are cum sa se strice acumulatorul.

| G0GE explică (pentru Irinelp):

Bossule,telefonul asta n a fost tinut mai mult de 3 ore(sa se faca 100%) Il incarcam pana la 100% nu-l zapaceam cu curent

| G0GE explică:

Raspunde cineva? sau.

| maryan9663 a răspuns:

Service cu el, daca ai noroc sa fie defect tehnic, si nu l-ai scapat, presat, ti-l face pe garantie, daca nu, iti sugerez sa iti iei altul, si nu Utok!

| G0GE explică (pentru maryan9663):

Nu se poate rezolva altfel? Acesta mi-a cazut dar.a cazut acum aproape o luna, nu se vad zgarieturi sau altceva.Eu credeam ca este de la soft..Si se poate rezolva fara sa ma duc la service...