| Alexandra1675 a întrebat:

am o problema la internet. Pe bara de start in dreapta, unde se afla si ceasul, in loc sa-mi apara semnalul wireless, imi apare un glob si pe acea imagine, jos in dreapta, apare un semnul de interzis mic... si nu mai imi merge internetul, decat dupa ce-i dau restart la laptop isi revine. Cum as putea scapa de aceea chestie? Se poate urca poza aici, ca am facut si un print screen?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Un driver corupt?

Ai activat "fast startup"? Ii dai shutdown sau il tii in sleep pana urmatoarea zi?

| Alexandra1675 explică (pentru LPCTSTR):

Nu. Il tin deschis cam 24 ore. Dupa aia mai ii dau shutdown complet, adica, ii scot si cablul de la laptop, ca bateria am scos-o de mult din el. Aici e si poza despre care vorbeam : https://ibb.co/Vxd208x.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alexandra1675):

Faci prostii.
Laptopul trebuie inchis din Windows, ca sa apuce si el sa pastreze integritatea fisierelor.
Tine-o mult asa si risti sa-ti ucizi HDD/SSD-ul.
Probabil si de asta prezinta astfel de simptome. Nu-l mai inchide fortat oprindu-i alimentarea.

Daca ai bateria, bag-o, miturile cum ca strici bateria sunt false.

| Alexandra1675 explică (pentru LPCTSTR):

Pai logic ca il inchid din Windows, tocmai am precizat mai sus. Ii dau shutdown complet SI ii scot dupa aia cablul de alimentare. Si chestia cu bateria nu sunt mituri, cunosc destule cazuri care sa-si scoata laptopul de la incarcat, sa zic asa si in 5 minute bateria ajunge pe 0, de la 100%. Sa revenim la problema mea, totusi... https://ibb.co/Vxd208x; am repostat link-ul, deoarece nu s-a pus spatiu intre link si punct.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alexandra1675):

Reinstaleaza driverele.
Foloseste 3dp, ei sunt de incredere.