| ValentinBogdan a întrebat:

am o problema la televizor, se aprinde dar am doar sonor si ecranul este negru. Siti din ce cauza?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este legată problema de tubul cinescop şi circuitele aferente acestuia. Absenţa înaltei tensiuni ar bloca sunetul iar scurcicuitarea tranzistorului final linii ar bloca sursa cu totul.
Dacă folosind telecomanda se afişează comenzile, atunci verifică traseul video dacă foloseşti o sursă externă de semnal.

| Fast92 a răspuns:

S-a ars un tranzistor ..vezi ca este cam 25 de lei unu si cu mana de lucru cam 35 de lei te ajunge. Bafta!

| Crucified a răspuns:

Cred ca ai scos cablul.

| torturatu a răspuns:

Hey, I've just received a free Minecraft Giftcode!
You can get one too!

>> minecraftcodes.me

| marius1111 a răspuns:

Daca ai cumva antena focus. doolce. digi tv, etc.in spatele televizorului ai o mufa scart misca de ia sigur asta e alt motiv nu e daca ai antena sper ca te-am ajutat