| dn1a a întrebat:

Am o problema mai veche. Detin un Acer aspire 7741 zg, in timp ce se incarca windowsul, din greseala i-am scos alimentarea. Am bagat iar alimentarea si nu a mai vrut sa porneasca sau mai bine zis imi cerea seria hdd-ului. Nestiind-o am scos bateria de la bios si s-a resetet numai ca acum 2 cititoare din 3 ale laptopului nu mai merg si nici cititorul de carduri incorporat nu mai merge. I-am bagat de 50 de ori windowsul are oem, am umblat si am dezinstalat usb-urile de la manager, i-am bagat driverele de la mama lor acer.com, nimic. Am facut tot ce scrie prin net, nu stiu ce sa-i mai fac, plus ca a disparut de la dispozitive camera foto, si ce mai era. Nu se instaleaza nici un manager driver, am folosit toate programele de drivere. Oare are ceva ars in el? Va multumesc.

1 răspuns:
| TheFragranceMaster a răspuns:

Ai umblat in bios? Intra oricum si pune setarile pe default.