| Marius47840 a întrebat:

Am o problema pe care nu am habar sa o rezolv. Din greseala, ca un prost am sters conexiunea la internet pe Pc windows XP. Treaba este ca am routerul conectat si cand deschideam PC'ul se conecta automat. Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac. Pc'ul e al lui unchimiu. https://imgur.com/a/qrNoksP
Pe telefon merge netul, dar pe calculator nu.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Cum naiba ai reusit? laughing laughing
Incearca sa reinstalezi driverele pentru placa de retea din device manager.

In meniul de start exista o optiune "connect to", din cate imi amintesc...incearca sa vezi daca gasesti ceva acolo.

2 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Problema asta am avut-o acum 2zile, windows 7.
Scoate bateria de la BIOS 2/3minute, intra in setarile de la BIOS, si ete ceva cu Ethernet, apesi enter, si vezi sa fie pe ENABLE.
Daca nu merge, iei un telefon cu date mobile, conectezi cu un USB la calculator, intrii in setarile telefonului, mai multe, tethering si hotspot mobil, si ai ceva cu "Distribuire Internet prin USB", sau ceva asemanator, activezi, descarci Steam, iti faci cont, si cauti "Driver Booster 5", iti v-a cauta automat driverele, si actualiza automat. Funda?