| blacky23username a întrebat:

Buna ziua,am o prolema care imi da batai de cap, am un PC cu urmatoarele componente : i5-6700,rx 590 8 gb ram, sursa seaconic gore de 650 W, 16 gb ram la 2133 mhz, placa de baza Asus Intel h110. Problema mea e ca imi crash in jocuri placa video, dupa 15-20 minute de joc, placa video rx 590 sapphire nitro + imi da crash,am incercat cu alte drivere si tot asa imi face, ma puteti ajuta cu sfat ce as putea face? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica temperatura placii video (GPU) in perioada imediat anterioara crash-ului!
Daca este peste 70 grade C, atunci verifica daca se invarte ventilatorul placii de baza, curata-l de praf!

De asemenea, verifica si temperatura procesorului (CPU), sa nu fie peste 60 grade C.

| wj a răspuns:

Salut,
instaleaza MSI afterburner+RivaTunerStatisticServer. Poti monitoriza temperaturile si voltajul de pe CPU+GPU, macar sa vezi la ce temperatura (daca asta e cauza) iei crash. Poti de asemenea sa verifici log-urile sa vezi ce a cauzat crash-ul.