| Stan_Petrut_1997 a întrebat:

am o tableta vonino orin qs, iar ieri mi s-a blocat. am stat cinci minute sa se reimprospateze dar nu s-a intamplat nimic. apasat pe butonul de inchidere, si am pli am vrut sa o deschid, nu se aprindea. am pus-o la incarcat, si imi aparea o baterie cu un fulger in mijloc. asa imi aparea mereu, cand aveam 0% baterie, iar apoi apasam pe butonul de deschidere si imi aparea o baterie cu un 0% in mijloc. acum imi apare bateria cu fulgerul, dar cand APAS PE BUTON NU SE INTAMPLA NIMIC. CAND APAS CONTINUU, imi apare logo-ul. normal cand o aprindeam imi aparea vonino, fara punctull pe i prima data, dar apoi aparea, iar peste cateva secunde se deschidea. ei bine, acum imi apare direct cu pjunctul si nu se intampla nimic. daca tin apasat se stinge.
urgent! va rog

1 răspuns:
| Bogdy2k a răspuns:

ATENTIE, am mai spus si in alte posturi, nu consumati bateria la Device-uri (telefoane, tablete, etc), cele care au acumulatori reincarcabili. Pe intelesul tuturor, cand o descarcati de tot sunt mari sanse ca aceasta sa intre in "Moarte clinica" (alt cuvant in care puteti intelege nu am gasit). Odaca ce bateria a intrat in acea stare de "Moarte clinica" trebuie schimbate. Este o sansa sa ii dati un impuls direct pentru revenire, dar nu va mai tine incarcata.

E posibil ca problema sa fi venit si din alta parte, tranzistori, condensatori etc.