| stout2000 a întrebat:

Am primit de curând un router wireless Netgear dgb111g ...ADSL2. Problema este că mufa de la internet nu incape. Pot face vreo ceva?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai daca e ADSL normal ca nu incape! Aoleu...
E router pentru linie telefonica, semnal ADSL! Ia vezi ce diferenta e intre o mufa RJ11 si RJ45 ca dimensiune! Routerul ala merge cu cablu de telefon, ca de aia e ADSL! In concluzie nu-l poti folosi!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NovacMarseille a răspuns:

Pai nu poate fi neaparat o problema deoarece puteti schimba cablul routerului.

| NovacMarseille a răspuns:

Puteti schimba cablul de la router astfel incat sa corespunda si mufei computerului.