| TrueRO a întrebat:

Buna ziua am pus o intrebare acum o luna in legatura cu laptop-ul meu,cand conectam incarcatorul la laptop acesta se incaleazea si problema accea am rezolvat-o punand din power options pe power saver din control panel,si dupa nu se mai incalzea si mergea perfect,acum am dat de o problema, nu stiu de ce merge greu in pubg sau lol cu aceasta optiune "power saver" mentionez ca inainte mergea perfect pe aceasta setare... daca stie cineva cum sa o rezolv sa fie ca inainte.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cand te joci, scoti limitarea de putere, cand termini, o pui inapoi.

| TrueRO explică (pentru Bula):

Adica sa trec de pe power saver pe balanced cand ma joc? sau la ce te referi cu limiterea de putere?

| Bula a răspuns (pentru TrueRO):

Da.

| TrueRO explică (pentru Bula):

Dar imi ajunge pana la 81 grage ....cand ma joc iar cand era pe power saver mergea bine si nu aveam asa grade mari.

| Bula a răspuns (pentru TrueRO):

Cand n-are asa temperatura merge si mai incet.
Trebuie sa alegi care ti-i modul optim.

Daca scazi un pic rezolutia, atunci va merge si mai usor.

Insa 81 grade e foarte mare oricum, cred ca nici procesorul nu se raceste suficient, ar trebui curatat ca lumea.

| TrueRO explică (pentru Bula):

Rezolutia de la display sau de la joc?

| Bula a răspuns (pentru TrueRO):

Rezolutia de la joc, evident.

| TrueRO explică (pentru Bula):

Joc pe 1024... 81 grade cu power option balanced... dar nu inteleg de ce nu imi mai merge bine pe power saver ca imi mergea perfect chiar nu sti de ce?

| Bula a răspuns (pentru TrueRO):

Daca-l mai chinuiest mult la asa temperatura, se va arde si nu va mai merge deloc.
Curata-l sa se poate raci, iar rezolutia jocului redu la 800 sau chiar mai jos.