| Simion_Cosmin_Alexandru_1995 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor in legatura cu un sistem home cinema.
Am un sisteme home cinema Samsung TH-THX25 si doresc sa il conectez la un TV LG 4KHDR 2017 prin HDMI ca prin altceva nu au.
Asadar, am conectat in portul hdmi ARC al televizorului si in portul hdmi al sistemului home cinema, am setat televizorul pe modul iesire sunet HDMI ARC/ optical audio. Am dat home cinma-ul pe auxiliar, insa nimic, nu am reusit sa redau sunet in el.

Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator, dau funde.

1 răspuns:
| Elimat a răspuns:

Sistemul tau home cinema ar trebui resetat si setat din nou pe modul iesire sunet HDMI. S-ar putea sa fi existat erori atunci cand a fost pus pe modul iesire sunet HDMI.