| dandanielflorin a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare am instalat Windows 7, si cand dau la dxdiag arata ca e mai mica placa video.Normal e de 4 gb da arata mai mica stie cineva de ce?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Pentru ca dxdiag e un rahat. Mie imi arata vreo 8 GB de memorie la placa video si are 2. Vrei informatii ca lumea legate de placa video, rulezi frumos GPU-Z.

4 răspunsuri:
| dandanielflorin explică (pentru KodrutZ):

Eu am cumparat de la altex o unitate si mai e o problema te rog daca poti sa ma ajuti nu merge sa bag windows xp pe aia numai 7 8 etc

| DeyCj a răspuns:

Că e un utilitar făcut de Microsoft, la fel ca Windows-ul=prost.
Oricum dacă în BIOS îți vede placa grafică la valoarea ei reală, aceasta va funcționa 100% la parametrii ei normali.Succes

| dandanielflorin explică (pentru DeyCj):

Nu stiu sa ma uit in bios e placa de baza asrock si mai complicat biosu.Nu merge nici window xp si la windows 7 arta placa video ca e mai mica nu stiu ce, sau de ce?

| KodrutZ a răspuns:

Nici un om normal la cap nu mai instaleaza XP in 2016.