| qPhoenixq a întrebat:

Am laptop Asus k52n si are procesorul cam pff, m-ar interesa daca pot schimba procesorul cu unul Intel Core i3? si daca este nevoie se mai schimb si alte piese pe langa, ca sa imi functioneze cum trebuie procesorul? Laptop.ul meu are urmatoarele caracteristici : Memorie Ram: 2Gb Procesor : AMD V140 2.40 GHz, Placa video: ATI Mobility Radeon HD 4200 Series(Aprprox Total MEmory 891) m-ar interesa sa schimb si asta, si vreau sa stiu daca mi-ar suporta aceste modificari? dar in principiu ma intereseaza sa schimb procesorul, dupa sa maresc ram-ul si spre sfarsit poate sa schimb si pleaca video.

1 răspuns:
| Game0verPisoi a răspuns:

Pai nu are rost daca vrei sa schimbi aproape tot din el daca vrei poti sa il vinzi pe ocazi, sau il vinzi pe piese dupa care cu bani pe care ti iei de pe el mai pui inca cativa banuti si iti iei unul cu i3.Bafta!